Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-08-29

10 patarimų, kaip nepradanginti savo pinigų

Publikuota: Kita

Neseniai skaičiau, jog britai kasmet „kažkur padeda“ virš 300mln. svarų (~1,5mlrd. Litų!!!). Jie tiesiog nesugeba susekti savo smulkesnių išlaidų, štai kas atsitinka. Tam, kad taip neatsitiktų ir Jums, siūlau naudotis šiaip 10 patarimų:

  1. Turėkite asmeninį biudžetą. Juo galėsite planuotis išlaidas ir pajamas, matyti, kokia išlaidų struktūra ir kurioj vietoj galima sutaupyti. Apie biudžetą rasite straipsnį rytoj.
  2. Naudokitės elektroninėsbankininkystės paslaugomis. Tai visiškai saugu, be to, bus gerokai lengviau pildyti biudžetą – internetinio banko puslapyje visada rasite išlaidų ir pajamų išrašus.
  3. Visada turėkite grynų pinigų nenumatytiems gyvenimo atvejams. Priklausomai nuo pajamų tai turėtų būti maždaug 3 algų dydžio atsargos.
  4. Dalį lėšų skirkite investavimui. Standartiškai tai turėtų būti 10% pajamų, tačiau jei galite skirti daugiau, taip ir padarykite.
  5. Turėkite investavimo planą. Apie rasite vėliau šiame bloge. Dabar pasakysiu tik tiek, kad jame turėtų būti norima grąža (patarimas: nebūkit godūs), investicijų dydis ir periodiškumas.
  6. Taupykite protingai. Apgalvokite, ar tai, ką perkate, tikrai galutiniam variante yra pigiausias variantas? Juk važiuoti į Klaipėdą iš Vilniaus, kad nusipirktumėte televizorių 100Lt pigiau nėra protinga, tiesa? Jau nekalbu apie sugaištą laiką, kas irgi yra pinigai.
  7. Numatykite nenumatytas išlaidas. Paradoksalu, bet įmanoma. Nenumatytų išlaidų bijoti nereikia, tačiau jos neturėtų sudaryti daugiau nei 15% jūsų pajamų. Kitu atveju nebesuvaldysite savo pinigų srautų.
  8. Laiku apmokėkite paskolų įmokas. Taip sutaupysite delspinigius ir kartu turėsite geresnę kredito istoriją, kas greičiausiai kitąkart reikš geresnes palūkanas.
  9. Nepirkite daiktų, kurių jums reikės tik porą kartų. Pažįstu nemažai žmonių, kurie perka daiktus (ypač elektroniką) tik todėl, kad „tik ką išėjo naujausias“.
  10. Neišleiskit daugiau nei uždirbat. Vakarų pasaulyje gyventi be kreditinės kortelės „ne fasonas“. Bet nereikia šokti aukščiau bambos ir gyventi virš galimybių ribos.

 

Geros dienos, kolegos! Iki pasimatymo rytoj.

 Jūsų, AF patarėjas.


Atgal į: 10 patarimų, kaip nepradanginti savo pinigų