Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-08-31

Kreditinės kortelės. Viltys ir vilionės

Publikuota: Kita

Dar visai neseniai – prieš 5-7 metus – tik vadovai ir verslininkai galėjo sau leisti kreditines korteles. Visi kiti (jei nedirbo banke), tokia prabanga stengėsi nesinaudoti. Tačiau nemažai kas pasikeitė ir dabar kiekvienas dirbantis ir norintis turėti tokį plastiką savo kišenėje, laisvai gali tai padaryti. Pagrindinis klausimas – ar man to tikrai reikia?

Visų pirma, išsiaiškinkime kreditinės kortelės privalumus. Šių kortelių savininkai gali naudotis banko jiems suteiktu kredito limitu – tai yra, skolintis sąlyginai nedideles pinigų sumas trumpam laikotarpiui. Kartu su šia privilegija, vartotojas gauna ir sveikatos draudimą kelionėse, galimybę rezervuotis viešbučius bei automobilių nuomą internetu. Tai galimybės, kurių neturi debetinių kortelių turėtojai. Be abejo, šiais laikais kredito kortelės turi ir dar vieną privalumą – suteikia tam tikrą prestižą jos turėtojui ir nurodo jo statusą visuomenėje. Juk ne kiekvienas gali turėti Visa Gold, Platinum ar American Express.

Visa tai atrodo labai gražiai. Ar tikrai? Nereikėtų pamiršti, jog kreditinės kortelės aptarnavimo mokesčiai dažnu atveju yra didesni už debetinių (skirtumas minimalus, iki 20Lt/metus). Be to, jei laiku nepadengiate pasiskolintų pinigų, mokate palūkanas, kurios neretai siekia 11-15% metinių. Reikia pripažinti, gana nemažos palūkanos.

Taigi, kada vertėtų įsigyti kreditinę kortelę? Ši paslauga ypač naudinga aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems – ne veltui iki šiol ja naudojosi verslininkai ir vadovai. Juk daug keliaujant kaskart nebereikia rūpintis draudimu, visada patogiai užrezervuosite kambarį ar automobilį. Be to, vakarų šalyse net atsiskaityti už viešbutį galėsite tik kortele (ar pavedimu, bet tai nepatogu) – grynieji nepriimami.

Visiems kitiems, kurie į užsienį išvyksta ne daugiau du kartus (po kartą žiemą ir vasarą) ir neturi intensyvių pirkimų, geriau atsisakyti šios banko paslaugos. Žinoma, pirkti anksčiau ir mokėti mėnesio gale atrodo patraukli galimybė, bet tokiu būdu prarasite gerokai daugiau savo santaupų, kurias suvalgys palūkanos. Asmeniškai aš laimingai gyvenu be kreditinės kortelės ir stengiuosi apskritai vengti skolintis – kai tokia situacija paskolų rinkoje, negaliu sau leisti prarasti kasmet po kokius 11% (geriausiu atveju) savo pajamų.

Todėl skolinkitės protingai!

Jūsų, AF Patarėjas.


Atgal į: Kreditinės kortelės. Viltys ir vilionės