Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-09-03

Apie tai, kodėl aš neperku būsto Lietuvoj

Publikuota: Kita

Šįkart panagrinėsiu viena aktualiausių liaudžiai ekonominių temų – nuosavo būsto pirkimas. Neketinu nagrinėtis, ar būstas pigs, ar brangs, noriu tik išsiaiškinti, ar geriau pirkti, ar nuomoti būstą šiuo metu.

Nusprendžiau užsiimti paskaičiavimais. Visų pirma apsisprendžiau dėl detalių: galimai perkamas būstas yra už 300.000Lt, paskola būtų atiduodama per 25 metus. Taigi, ką parodė mano paskaičiavimai? Palūkanų per tuos 25 metus sumokėtume dar 250.000Lt. Nemenkai, juolab, kad tai sudaro beveik antratiek būsto vertę. Peržiūrėjęs pasiūlą išgryninau štai ką: už pasirinktą kainą galima nusipirkti senos statybos 2 kambarių butą Lazdynuose, Fabijoniškėse ar Justiniškėse. Arba naujos statybos 1k. butą tuose pačiuose rajonuose. Na, dar 35kv.m. būstai antakalnyje ir pan.

Normalų 2k. būstą naujamiestyje galima išsinuomoti už 1000Lt. Plotas bus nedidelis, bet vieta geresnė už įperkamą būstą ir kartu namas naujos statybos.

Už nuomą mokėtume 1000Lt/mėn. Už būstą įmokos būtų vidutiniškai po 1850Lt. Taigi 850Lt kas mėnesį galime investuoti. Saugi investicija, jei tai ne indėlis (apie investicijas parašysiu kada vėliau) atneš tikrai ne mažiau 8 proc. metinio pelno. Vadinasi, po 25 metų mes sukaupsime 792.000Lt. Nemaža sumelė, tiesa?

Tai tik paskaičiavimai be jokių išvadų. Puikiai suprantu, kad per tą laiką butų kainos gali užkilti, o atlyginimai smarkiai išaugti. Žinoma, visada gali būti ir atvirkščiai. O kas tada? Šito spėlioti neapsiimu. Sunku pasakyti, kaip viskas pasisuks jau po 5 metų. Asmeniškai aš būstą nuomojuos ir nesuku sau dėl to galvos. Rygoje ir Taline jau pinga ir greitu laiku galėsiu laisvai įpirkti nuosavą namą ir Vilniuje. Nenoriu mokėti 50 proc. savo pajamų bankui, bet kažkiek atpigus būstui to daryti ir nebereikės.

Klausyti ekspertų patarimų čia nerekomenduoju, verčiau žvelkite į skaičius ir galvokite savo galva. To Jums ir linkiu.

Jūsų, AF patarėjas


Atgal į: Apie tai, kodėl aš neperku būsto Lietuvoj