Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-11-10

Investuotojas ar spekuliantas? | Akcijos

Publikuota: Kita

Dar prie keletą metų žodis spekuliantas turėjo gan neigiamą prasmę visuomenėje – kai kurie, pasirodo, iki šiol spekuliantų veiklą laiko nelegalia. Galiu jus patikinti, kad tai visiškai teisėta. Šiandien ir noriu išaiškinti skirtumus tarp investavimo ir spekuliavimo. Sužinosite, kada kokiu būdu galima uždirbti daugiau.

Taigi, visų pirma apie spekuliavimą. Turbūt pastebėjote, jog akcijų kainos kasdien gali svyruoti net iki 15 procentų? Tam įtakos turi daugybė veiksnių ir iš to galima puikiai uždirbti. Spekuliantas – tai asmuo, kuris investuoja trumpam laikotarpiui į akcijas, o sulaukęs palankios progos, greitai ja atsikrato, susižerdamas pelną. Šis pelnas dažnai siekia ne daugiau nei 10-15 procentų, tačiau tokių operacijų per metus gali būti daugybė. Pagrindinis privalumas būnant spekuliantu – galimybė užsidirbti biržoje net kai rinkos neauga arba net krenta. Jei kažkiek domitės šia sritimi, turbūt pastebėjote, kad jau gerus 4 mėnesius tiek indeksai, tiek akcijos nebekyla, o tik svyruoja. Tokiu metu pelnus turi tik spekuliantai.

Investuotojas. Čia viskas tik paprasčiau – išsirinkite kelias akcijas su perspektyva (tam yra ir nuojauta, ir spec. įrankiai) ir nusipirkite. Ką gali žinoti, galbūt šiandien investavę 20.000Lt, po 5 metų jau būsite milijonierius. Neįtikėtina? Patikėkite! Dar prieš 7 metus Invaldos akcijos tekainavo 50ct. Dabar jos vertas beveik 40 kartų daugiau. Neseniai visų gerbiama p. Nausėdaitė (VKP pirmininkė) pareiškė, kad investuoti jau nėra taip paprasta, kaip iki šiol. Visiškai su ja sutinku – dabar tam reikia daugiau žinių nei iki šiol. Investuotojo dalia lengvesnė ta prasme, kad jiems nereikia pastoviai stebėti rinkų ir dirbti prie to. Tiesa, lėtai augančioje ar išvis neaugančioje rinkoje uždirbti taip pat mažai galimybių.

Šiandien apie akcijas tiek. Sėkmingų investicijų!

Jūsų, AFP.


Atgal į: Investuotojas ar spekuliantas? | Akcijos