Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-04-02

Kodėl manau, kad doleris pasiekė dugną

Publikuota: Kita

Niekam ne paslaptis, kad doleris, dar rodos visai neseniai kainavęs 4Lt, dabar vos viršija 2Lt už USD. Šis grimzdimas į dugną tęsėsi gerus 6 metus, bet ypač suintensyvėjo paskutinius metus. Tikiu, kad ne vienas jau spėjo įsigyti kažką iš už Atlanto su nemenka nuolaida. Aš pats irgi šį tą prigriebiau per ebay. Tačiau turiu gana pagrįstų spėjimų, kad tokie geri (žinoma, JAV gyventojai taip nepasakytų) laikai jau eina į pabaigą – doleris turi neblogų šansų atsitiesti.
Visų pirma, taip žemai doleris jau labai seniai buvo. Kadangi tokia situacija su USD tęsiasi jau beveik metai, JAV eksportuotojai gavo iš to nemenkos naudos. Žinoma, tokiai didelei šaliai tai yra ekonomikos variklis – augantis eksportas galiausiai teigiamai atsilieps ir šalies ekonomikai.
Beje, kalbant apie ekonomiką, tai po sukrėtimo daug detalių jau ima aiškėti – bankai atskleidžia nurašytus nuostolius, rezultatai audituojami ir skelbiami ne tokie pesimistiški, kaip buvo prognozuota. Visi šie ženklai rodo, jog yra visos sąlygos JAV atsigavimui. Jei taip ir atsitiks, doleris kils kartu su ekonomika.
Trečias labai geras indikatorius yra indėlių palūkanų normos. Pažiūrėkite, kiek bankai teduoda už dolerį – vos 1,5 – 2,5 proc metinių palūkanų. Tai juokingai mažai ir tai leidžia spėti, jog taip jie saugosi nuo dolerio stiprėjimo – taip atsitikus grąžinti indėlius būtų brangiau.
Galiausiai neblogas sufleris yra finansinės institucijos. Dažniausiai jie turi gilesnę informaciją apie tai, kas dedasi rinkose, tad pirmieji nuspėja būsimus trendus. Anądien užkliuvo akis už Hansabanko naujienos. Tikimasi dolerio stiprėjimo – ir net argumentai už tai gražiai sudėlioti.
Žinoma, tai nėra garantija, jog atsitiks būtent taip, kaip prognozuoju. Tačiau reikėtų būti atsargesniems ir atsižvelgti į tokias prielaidas prieš darant stambesnius finansinius sprendimus. Na o nuo savęs galiu pridėti – ne tik stebėkite, bet ir raskite būdų pasinaudoti progomis.

Jūsų, AF Patarėjas.


Atgal į: Kodėl manau, kad doleris pasiekė dugną