Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-05-10

Dėl krizės labiausiai nukentėjo… Vyrai

Publikuota: Kita

Nors dabar vis atotrūkis tarp vyrų ir moterų įvairiais karjeros aspektais, tačiau vis dar atrodo, tarsi gyventume skirtinguose pasauliuose. Per pastarąjį pusmetį Amerikoje vyrai neteko 700.000 darbo vietų, tuo tarpu moterų darbo vietų skaičius išaugo 300.000. Atrodo, tarsi moterų neliestų ekonomikos nuosmukis. Kodėl taip yra?
Paprastai šnekant, taip atsitiko todėl, kad vyrai pasirinko neteisingas profesijas: statybų ir gamybos sektoriuose – būtent šie sektoriai kol kas labiausiai nukentėjo. Tuo tarpu moterys dažniau dirba sveikatos apsaugos, švietimo, ar vyriausybinėse institucijose, kuriuos krizė palietė mažiau. Gamybos sektoriuje dirba ~77 proc. vyrų, o statybų – net iki 80 proc. Tuo tarpu sveikatos ir švietimo sektoriuose karaliauja moterys – apie 77 proc.
Atrodo, jog vyrai tiesiog atsidūrė blogesnėse vietose, nors iki šiol jos buvo laikomos geresnėmis. O dar sako, kad gamtoje nėra pusiausvyros… :) Iki šiol JAV ¾ žmonių, uždirbančių daugiau nei 100.000$ per metus buvo vyrai. Tačiau būtent dėl didesnių uždarbių tenka atleisti dalį darbuotojų iš nukentėjusių nuo krizės kompanijų.
Ekonomistai vis dar ginčijasi, ar pasaulinėje ekonomikoje įsivyravo recesija. Akivaizdu, kad vyrams ji prasidėjo.

Parengta pagal BusinessWeek
Jūsų, AF Patarėjas.


Atgal į: Dėl krizės labiausiai nukentėjo… Vyrai