Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-09-19

Apie tai, kaip fedas privirė košės

Publikuota: Kita

Vakar sedėjau prie CNN ir laukiau žinių „iš ten“. 21:15val Lietuvos laiku JAV Federalinio banko (Fed‘o) vadovas Bernankė turėjo paskelbti, kas toliau dėsis su JAV palūkanomis. Didžiausi statymai ėjo ties „sumažins 25 proc. punktais“. Deja, neteisingi. Buvo pasielgta drastiškiau nei visi tikėjosi ir sumažinta net 50 proc. punktų. Tai labai svarbus momentas tiek JAV, tiek viso pasaulio ekonomikai, vadinasi, ir mums.

Šiuo žingsniu tikimasi sustabdyti gyvenamųjų namų rinkos krizę. Tačiau aš vakar nuėjau miegoti neramia širdim. Galbūt toks sprendimas trumpu laikotarpiu ir atitolins krizę, tačiau faktas, kad tuoj pat padidins infliaciją, nuvertins dolerį. Taigi, jei recesija (ekonomikos nuosmukis) dar neprasidėjo, prie jo tik priartėjome. Sunku pasakyti, kada jis įvyks, tačiau ekonomika yra cikliška, tad ji ir nelaukiama ateis.

Mums tai atneš dvejopą poveikį. Visų pirma, atpigo doleris, todėl galėsime leisti sau pirkti pigiau iš šios rinkos (jei atrodo, kad 2.46Lt už USD yra pigu, palūkėkit ir pamatysit ko nematę). ECB greičiausiai spalio mėnesį jau nebepakels palūkanų Europai – bent iki jie neidavo kita kryptim nei FED. Vadinasi, skolinsimės jei ne pigiau, tai bent jau ne brangiau. Vėlgi, lauksim nemenkos infliacijos ir pas save. Kita vertus, naftos kainos dar labiau augs ir aš greičiausiai imsiu važinėti autobusu. Kuris, greičiausiai, irgi brangs – visgi infliacija.

Atvirai prisipažinsiu, kad nebelabai žinau, ko laukti vidutiniu laikotarpiu. Todėl spekuliuoju trumpam – tik taip kol kas matau gerą galimybę užsidirbti.

Ir pabaigai Jums smagus finansų pasaulio kūrinukas. :)


 

Geros dienos!

Jūsų, AF Patarėjas.


Atgal į: Apie tai, kaip fedas privirė košės