BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar tikrai krizė - geras metas investuoti?

Krizei pasaulyje užsitęsus ir smulkiesiems investuotojams blaškantis, vis dažniau pasirodo straipsniai ir pranešimai apie tai, kaip gerai investuoti krizės metu. Tačiau ar tikrai verta investuoti paskutinius pinigus į labai atpigusias akcijas?
Visų pirma reikėtų panagrinėti akcijos įkainojimo principus. Akcijų kainą dažniausiai apsprendžia du veiksniai: pajamingumas (dažniausiai tai dividendų grąža) ir lūkesčiai. Antrasis yra gerokai stipresnis ir, sakyčiau, vyraujantis. Jis rodo, kad investuodami savo lėšas, žmonės tiki, kad įmonė augs ne mažesniai tempais nei dabar ir padengs investicijas. Būtent todėl visų normaliai veikiančių kompanijų P/Bv indeksas yra aukščiau 1 (dažnai gerokai didesnis). Tai rodo, jog tikimasi įmonės turto augimo, neretai matuojamo ne procentais, o kartais.
Šiuo metu rinkose susiklostė gana negatyvi situacija, todėl lūkesčiai gerokai sumažėjo. Tačiau ekonomika iš esmės yra cikliška, todėl po krizės dažniausiai būna pakilimas. Viena bėda – jis nebūtinai būna toks pat aukštas, kad pasiektų buvusį lygį. Būtent tai ir yra viena iš rizikų, investuojant krizių metu.
Sakoma, kad kai ekonomistai pripažįsta atėjus krizę, ji jau būna besibaigianti. Galbūt dabar situacija panaši – nėra abejonių, jog prasidėjo krizė. Nuo metų pradžios VVPB akcijos atpigo 15-35% - tai vienų likvidžiausių pozicijų skaičiai. Nėra abejonių, kad didžiąją dalį savo vertės akcijos atgaus, tik klausimas – per kiek laiko? Juk esame smarkiai priklausomi nuo pasaulio rinkų (ech ta globalizacija), o ten dar liko neatsakyti keli esminiai klausimai. Beje, įdedu wikipedia grafikėlį (Nasdaq Composite indeksas), kuris parodo, kad akcijų kaina iki pradinio lygio gali ir neatsistatyti.


Ir iš tiesų – protingai žaidžiant, iš krizės galima uždirbti tikrai neblogai. Jau yra akcijų fondų, kurie iš to jau uždirbo keliskart. Tačiau primenu – nepameskite galvos, vertinkite situacija kritiškai ir neinvestuokite to, ko negalite sau leisti prarasti.
Geros jums investicijų grąžos!

“Tas, kuris neturi akcijų kai jų kaina krenta, neturi jų ir kai ji kyla.”
Jūsų AFP.

Update: atsiprašau savo blogo skaitytojų už nesklandumus - prieš tai buvau įkėlęs ne tą paveiksliuką.

Rodyk draugams

Komentarai (11)

 1. kryzius:

  Noreciau paklausti blogo autoriaus - ar ponas pats investuojate ?
  Nesupratau ka norejot pasakyti idedamas FTSE grafika ? Cia yra pusmecio indexo grafikas, kuris nieko nepasako. Jusu ziniai, siai dienai FTSE indexo reiksme yra > 6000.

 2. Mindaugas:

  Tikiuosi, kad pusmečio grafiko įkėlimas,prie šio straipsnio yra techninė klaida.:)) Jei ne tai "isimsiu" http://www.blogas.lt/afpatarejas is savo Favorites sąrašo.:)))

 3. AFpatarejas:

  Prašau atleisti už nesklandumus, per html keliant ne tą paveikslėlį patalpinau.
  Beje, neatpažįstantiems galiu pasufleruoti, kad čia dot com burbulo sprogimas.
  Kryziui: taip, turiu 5 metų investuotojo patirtį. O įkelto grafiko (Nasdaq Composite'as) dabartinė reikšmė vis dar ~2400.
  Gero investavimo!

  Redagavo AFpatarejas 2008-04-25 14:26

 4. Krize - geras laikas protingai investuoti. Juk nepradesi deti pinigu i visoki suda, turesi vis vien atsirinkti kas tures perspektyvas. Krizes esme, kad perspektyvius dalykus gali labai pigiai nusipirkti. Niekas nesakoe bet ka.

 5. lamett:

  O ar iš vis yra blogas laikas investuoti, jei tai darai su galva?

 6. Kodėl nebėra naujų blogų?

 7. Idomu tikrai paklausti ar daug musu auditorijos ivestoja i kokisu nors projektus ?

 8. Per krize investuoti nera tinkamas laikas - laikas tada kai pasiekiamas dugnas, bet kaip zinoti kada tas dugnas ir nepapulti ant BOOLtrap’o?

 9. My friend and I have been just discussing this specific subject, she actually is normally attempting to prove me personally completely wrong! I am about to demonstrate to her this blog post and additionally rub it in the little!

 10. Wow! This can be one particular of the most beneficial blogs We have ever arrive across on this subject. Basically Magnificent. I am also a specialist in this topic so I can understand your hard work.

 11. I simply want to tell you that I am just newbie to blogging and definitely liked your blog. More than likely I’m planning to bookmark your site . You certainly come with exceptional stories. Appreciate it for revealing your webpage.

Rašyti komentarą