BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gyvenimas skolon. Skolų psichologija

Šiaip jau nesu didelis humanitaras – psichologija man gana svetimas dalykas. Tačiau gyvenimas pilnas paradoksų – šiandien kaip tik apie ją ir rašysiu.

Paimti vartojamąjį ar būsto kreditą neretam lietuviui vis dar yra diskomfortas, gyvenimas skolon kažkodėl baugina. Žinoma, ši rinka smarkiai auga – mokantys skaičiuoti iš to pakankamai neblogai uždirba ar bent nepraranda savo lėšų. Atlikau nedidelį tyrimuką, kurio rezultatais norėčiau su jumis pasidalinti.

Pabandžiau pasinagrinėti keleto lietuvių, paėmusių vartojamąsias paskolas, vartojimo ir išlaidų struktūrą prieš ir po kredito paėmimo. Vartojamąją paskolą pasirinkau todėl, kad ji suteikiama trumpam, tad elgesys asmenų pasikeičia staiga, o ne laipsniškai. Dauguma šių žmonių paėmė gana nemažas sumas – nuo 10.000Lt. Ir ką gi aš pastebėjau savo tyrime? Pasirodo, lietuviai imdami paskolą netgi sugeba sutaupyti! Tiriamųjų asmenų mėnesinės išlaidos sumažėjo vidutiniškai apie 8-10%. Turint galvoje, kad dauguma jų mokėjo maždaug 6-7% palūkanų, vadinas, jie sutaupė 2-3% savo pajamų.

Kaip čia taip atsitiko? Pasirodo, lietuviai paskolos mėnesines įmokas suvokia kaip bendras mėnesio išlaidas, kurias kiekvienas nori reguliuoti ir mažinti. Kas mėnesį atsiradus apie 500-700Lt papildomų išlaidų, stengiamasi sutaupyti kažkur kitur. Tai atrodytų normalu, tačiau turint galvoje tai, kad visuminės išlaidos nei vieno iš jų pajamų neviršijo, kyla klausimas, kam spaustis? Va čia, mielieji, yra psichologija. O galbūt lietuviškas mentalitetas – šito negaliu pasakyti, nesu čia specialistas. Gal kas iš jūsų gali man pasakyti?

Jūsų, AF patarėjas.Rodyk draugams

Komentarai (4)

  1. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was pretty good. Cheers!

  2. Good an very informative post. I will come back to your blog regullary.

  3. Very best wishes to all, and be harmless!

  4. I was studying something else about this on another blog. Interesting. Your perspective on it is novel. - If I were in this business only for the business, I wouldn’t be in this business. - Samuel Goldwyn 1882 - 1974

Rašyti komentarą