BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip nedirbant užsidirbti. 101 ir būdas

Pradžioj teisybės dėlei turbūt turiu parašyti, kad neišvardinsiu visų 100 ir 1 būdo, tačiau esu giliai įsitikinęs, kad tiek tikrai yra.

Sparčiai augant ekonomikai ir su ja koją kojon žengiant darbo užmokesčiui, pas daugelį žmonių atsiranda laisvų pinigų. Dažniausiai jie guli sąskaitoje, kiti juos išleidžia rimtoms atostogoms. Tačiau atsiranda kol kas nedidelė dalis žmonių, kurie nori, kad jų pinigai dirbtų ir uždirbtų. Būtent apie asmenines investicijas šiandien ir norėčiau papasakoti. Kokie gi yra variantai?Indėlis
. Sakyčiau, pats mažiausiai dėmesio vertas variantas. Turint galvoje tai, kad palūkanos dabar vos pralenkia infliaciją, tai beveik neuždirbanti investicija. Tiesa, ima atsirasti ir pelningesni bei aktyvesni indėliai, pvz. investicijis indėlis ir kt.

Obligacijos. Tai gana nedidelę grąžą duodanti investicija, be to, geriausiai pritaikyta ilgiausiems investavimams – jos puikiai išvengia krizių įtakos, rinkos tendencijų. Įmonių obligacijos gerokai pelningesnės nei valstybinės, tačiau ir rizika jų didesnė – įmonės bankroto atveju obligacijos gali būti neišpirktos. Todėl reikia žiūrėti ir įmonės patikimumą.

Su akcijom/indeksais susietos obligacijos. Tai jau pelningesnė investicija praktiškai be jokios rizikos. Dažniausiai jos susiejamos su tam tikrų regionų/pramonės šakų indeksais ir galutinė išpirkimo kaina priklauso nuo jų priaugio. Indeksų smukimo atveju atgausite investuotą sumą (mažai tikėtina, kad taip nutiks). SEB neseniai platintos Kinijos obligacijos turėjo didžiulį pasisekimą, o antrinėje rinkoje spekuliuonačių jomis asmenų pelnas siekė net 40% per metus. Ne kiekvienas akcijų fondas tiek uždirbo. Jei investuosite artimiausiu metu, rekomenduočiau būtent šį investavimo įrankį.

Akcijų fondai. Jų yra daugybė ir jie vilioja didžiulėmis praeities grąžomis, kurios nekuriais atvejais siekdavo iki 80% per metus. Padvigubinti savo pinigus labai norisi, tačiau reikia turėti omeny, kad yra nemenki šansai ir sumažinti juos perpus. Asmeniškai aš renkuosi investuoti į instituciją, kurios užsiima stock picking‘u (pasirenka pačios, į kurias akcijas investuoti. Assett allocation yra kitas būdas, kuriuo FMĮ investuoja – pasirenkami perspektyviausi fondai ir į juos dedami pinigai) – ypač, jei iki tol tai institucijai tai sekėsi gerai. Norint teisingai pasirinkti rinką, reikia jas atidžiai stebėti. Pagrindinius principus kada aprašysiu.

Išvestiniai įrankiai ir investicinės galimybės. Apie jas šiandien nepasakosiu, tik trumpai – tai investuotojui, kuris nusimano rinkose, žino kiekvieno instrumento valdymo ypatumus ir turi pakankamai didelį (gerokai didesnį nei vidutinį) investicinį portfelį.

Jei gerai įdarbinsite savo pinigus, vieną dieną jums pačiam nebereikės dirbti! To jums ir linkiu.

Jūsų, AFP. 

Rodyk draugams

Rašyti komentarą