BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl vyrai uždirba daugiau? Be diskriminacijos

Neseniai į mano rankas pakliuvo labai įdomi Warren Farrell knyga pavadinimu „Kodėl vyrai uždirba daugiau?“. Šioje vietoje vyrai turbūt pagalvojo „taip ir turi būti“, o moterys „nes mes diskriminuojamos“. Įdomiausia tai, kad nei viena pusė, pasirodo, nėra teisi.

Mano minėtos knygos autorius pateikia net 25 skirtumus tarp vyrų ir moterų darbų pasirinkimo ir daugelis skirtumų gali lemti didesnę algą. Štai keletas jų: vyrai dirba ilgiau, dažniau dirba pavojingose sąlygose ar lauke, linkę būti labiau kritiški ir reiklūs atsakingose pozicijose. Galų gale, vyrai labiau linkę sukurti daugiau rinkos vertės.

Žinoma, galima sugalvoti keletą darbų, kuriuose moterys ir vyrai iš principo dirba vienodai ir tose pačiose sąlygose, bet moterys gauna mažiau. Tačiau tai iš principo sudaro gana nedidelę dalį algų skirtumo (vadinamojo wage gap). Be to, juk taip trūkstant darbo jėgos Lietuvoje, abejoju, ar vis dar atsiranda darbdavių, kurie renkasi kadrus pagal lytį.

Beje, ar žinojote, jog statistiškai moterys labiau linkusios sekti savo vyrus paskui karjerą nei atvirkščiai? Paaiškinsiu. Dažniau pasitaiko, kad vyrui gavus geras pareigas kitame mieste ar net šalyje, visa šeima keliasi ten gyventi – ko pasekoj moteris turi ieškoti kito karjeros kelio. O atvirkščias variantas pasitaiko labai retai – matyt moterys bent pasąmonėje labiau už vyrus rūpinasi savo šeimos stabilumu ir gerove.

Ne apie investicijas, bet įdomu.

Jūsų, AFP.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Anonymous:

    nu va toks idomus blogas, tikiuosi tai dar ne jo pabaiga ;)

Rašyti komentarą