BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kreditinės kortelės. Viltys ir vilionės

Dar visai neseniai – prieš 5-7 metus – tik vadovai ir verslininkai galėjo sau leisti kreditines korteles. Visi kiti (jei nedirbo banke), tokia prabanga stengėsi nesinaudoti. Tačiau nemažai kas pasikeitė ir dabar kiekvienas dirbantis ir norintis turėti tokį plastiką savo kišenėje, laisvai gali tai padaryti. Pagrindinis klausimas – ar man to tikrai reikia?

Visų pirma, išsiaiškinkime kreditinės kortelės privalumus. Šių kortelių savininkai gali naudotis banko jiems suteiktu kredito limitu – tai yra, skolintis sąlyginai nedideles pinigų sumas trumpam laikotarpiui. Kartu su šia privilegija, vartotojas gauna ir sveikatos draudimą kelionėse, galimybę rezervuotis viešbučius bei automobilių nuomą internetu. Tai galimybės, kurių neturi debetinių kortelių turėtojai. Be abejo, šiais laikais kredito kortelės turi ir dar vieną privalumą – suteikia tam tikrą prestižą jos turėtojui ir nurodo jo statusą visuomenėje. Juk ne kiekvienas gali turėti Visa Gold, Platinum ar American Express.

Visa tai atrodo labai gražiai. Ar tikrai? Nereikėtų pamiršti, jog kreditinės kortelės aptarnavimo mokesčiai dažnu atveju yra didesni už debetinių (skirtumas minimalus, iki 20Lt/metus). Be to, jei laiku nepadengiate pasiskolintų pinigų, mokate palūkanas, kurios neretai siekia 11-15% metinių. Reikia pripažinti, gana nemažos palūkanos.

Taigi, kada vertėtų įsigyti kreditinę kortelę? Ši paslauga ypač naudinga aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems – ne veltui iki šiol ja naudojosi verslininkai ir vadovai. Juk daug keliaujant kaskart nebereikia rūpintis draudimu, visada patogiai užrezervuosite kambarį ar automobilį. Be to, vakarų šalyse net atsiskaityti už viešbutį galėsite tik kortele (ar pavedimu, bet tai nepatogu) – grynieji nepriimami.

Visiems kitiems, kurie į užsienį išvyksta ne daugiau du kartus (po kartą žiemą ir vasarą) ir neturi intensyvių pirkimų, geriau atsisakyti šios banko paslaugos. Žinoma, pirkti anksčiau ir mokėti mėnesio gale atrodo patraukli galimybė, bet tokiu būdu prarasite gerokai daugiau savo santaupų, kurias suvalgys palūkanos. Asmeniškai aš laimingai gyvenu be kreditinės kortelės ir stengiuosi apskritai vengti skolintis – kai tokia situacija paskolų rinkoje, negaliu sau leisti prarasti kasmet po kokius 11% (geriausiu atveju) savo pajamų.

Todėl skolinkitės protingai!

Jūsų, AF Patarėjas.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. moblogybes:

  Laba,

  esu vartotojas "Moblogybes", gyvenantis portale http://www.sp.lt.

  Moblogybiu paskirtis - kas diena rasti po gera irasa ir paskelbti ji visiems, kas netycia galbut ji praziopsojo.

  Taigi, sios dienos geriausiasis tapo tavo irasas, ir jis atsirado cia: http://www.sp.lt/moblogas/moblogybes. O taip pat dabar geriausieji irasai skelbiami specialiuose baneriuose internete, taip skleisdami idomia informacija dar platesniam zmoniu ratui.

  jei del kokiu nors priezasciu priestarauji del savo iraso paskelbimo, duok man zinoti. O jei viskas ok, nepamirsk apie savo pasiekima pasigirti ir draugams!

  Geros dienos!

  Moblogybes

 2. Domasss:

  Ne visai.

  Kreditinė kortelė yra puikus asmeninių finansų organizavimo įrankis. Atsidedant kažkiek lėšų taupymui ir pritrūkus apyvartinių - galima pasiskolinti iš kortelės ir akivaizdžiai matyt, kiek giliai esi minuse. Tokiu atveju praktiškai niekada nereikia bankui mokėti palūkanų ir galima naudotis visais kreditinės privalumais.

 3. AFpatarejas:

  Dėkui Domui už komentarą.

  Taip, tai yra vienas iš asmeninių finansų tvarkymo būdų. Asmeniškai aš pats vengių jį naudoti dėl paprastos priežasties - mane labiau domina investicijų/taupymo pastovumas nei maksimalumas.

  Paaiškinsiu - nesistengiu viską sukišti į taupymą, o tam skiriu fiksuotą sumą (ją peržiūriu kas maždaug pusmetį). Laisvus pinigus (nesiekiant biudžeto) galiu skirti sau kaip premiją - įsigyti neplanuotus pirkinius ar turėti pvz ilgesnes atostogas.

  Beje, apyvartinių trūkumas namų ūkiuose normaliu atveju susidaro dviem atvejais: investuojant pajamas prieš biudžetą arba tiesiog viršijant biudžetą vartojimu. Abiem atvejais gali nepavykti padengti kredito perviršio nurodytu laiku ir sulaukti procentų.

  Gero savaitgalio!

Rašyti komentarą