Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-04-24

Ar tikrai krizė - geras metas investuoti?

Publikuota: Kita

Krizei pasaulyje užsitęsus ir smulkiesiems investuotojams blaškantis, vis dažniau pasirodo straipsniai ir pranešimai apie tai, kaip gerai investuoti krizės metu. Tačiau ar tikrai verta investuoti paskutinius pinigus į labai atpigusias akcijas?
Visų pirma reikėtų panagrinėti akcijos įkainojimo principus. Akcijų kainą dažniausiai apsprendžia du veiksniai: pajamingumas (dažniausiai tai dividendų grąža) ir lūkesčiai. Antrasis yra gerokai stipresnis ir, sakyčiau, vyraujantis. Jis rodo, kad investuodami savo lėšas, žmonės tiki, kad įmonė augs ne mažesniai tempais nei dabar ir padengs investicijas. Būtent todėl visų normaliai veikiančių kompanijų P/Bv indeksas yra aukščiau 1 (dažnai gerokai didesnis). Tai rodo, jog tikimasi įmonės turto augimo, neretai matuojamo ne procentais, o kartais.
Šiuo metu rinkose susiklostė gana negatyvi situacija, todėl lūkesčiai gerokai sumažėjo. Tačiau ekonomika iš esmės yra cikliška, todėl po krizės dažniausiai būna pakilimas. Viena bėda – jis nebūtinai būna toks pat aukštas, kad pasiektų buvusį lygį. Būtent tai ir yra viena iš rizikų, investuojant krizių metu.
Sakoma, kad kai ekonomistai pripažįsta atėjus krizę, ji jau būna besibaigianti. Galbūt dabar situacija panaši – nėra abejonių, jog prasidėjo krizė. Nuo metų pradžios VVPB akcijos atpigo 15-35% - tai vienų likvidžiausių pozicijų skaičiai. Nėra abejonių, kad didžiąją dalį savo vertės akcijos atgaus, tik klausimas – per kiek laiko? Juk esame smarkiai priklausomi nuo pasaulio rinkų (ech ta globalizacija), o ten dar liko neatsakyti keli esminiai klausimai. Beje, įdedu wikipedia grafikėlį (Nasdaq Composite indeksas), kuris parodo, kad akcijų kaina iki pradinio lygio gali ir neatsistatyti.


Ir iš tiesų – protingai žaidžiant, iš krizės galima uždirbti tikrai neblogai. Jau yra akcijų fondų, kurie iš to jau uždirbo keliskart. Tačiau primenu – nepameskite galvos, vertinkite situacija kritiškai ir neinvestuokite to, ko negalite sau leisti prarasti.
Geros jums investicijų grąžos!

“Tas, kuris neturi akcijų kai jų kaina krenta, neturi jų ir kai ji kyla.”
Jūsų AFP.

Update: atsiprašau savo blogo skaitytojų už nesklandumus - prieš tai buvau įkėlęs ne tą paveiksliuką.


Atgal į: Ar tikrai krizė - geras metas investuoti?