BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl manau, kad doleris pasiekė dugną

Niekam ne paslaptis, kad doleris, dar rodos visai neseniai kainavęs 4Lt, dabar vos viršija 2Lt už USD. Šis grimzdimas į dugną tęsėsi gerus 6 metus, bet ypač suintensyvėjo paskutinius metus. Tikiu, kad ne vienas jau spėjo įsigyti kažką iš už Atlanto su nemenka nuolaida. Aš pats irgi šį tą prigriebiau per ebay. Tačiau turiu gana pagrįstų spėjimų, kad tokie geri (žinoma, JAV gyventojai taip nepasakytų) laikai jau eina į pabaigą – doleris turi neblogų šansų atsitiesti.
Visų pirma, taip žemai doleris jau labai seniai buvo. Kadangi tokia situacija su USD tęsiasi jau beveik metai, JAV eksportuotojai gavo iš to nemenkos naudos. Žinoma, tokiai didelei šaliai tai yra ekonomikos variklis – augantis eksportas galiausiai teigiamai atsilieps ir šalies ekonomikai.
Beje, kalbant apie ekonomiką, tai po sukrėtimo daug detalių jau ima aiškėti – bankai atskleidžia nurašytus nuostolius, rezultatai audituojami ir skelbiami ne tokie pesimistiški, kaip buvo prognozuota. Visi šie ženklai rodo, jog yra visos sąlygos JAV atsigavimui. Jei taip ir atsitiks, doleris kils kartu su ekonomika.
Trečias labai geras indikatorius yra indėlių palūkanų normos. Pažiūrėkite, kiek bankai teduoda už dolerį – vos 1,5 – 2,5 proc metinių palūkanų. Tai juokingai mažai ir tai leidžia spėti, jog taip jie saugosi nuo dolerio stiprėjimo – taip atsitikus grąžinti indėlius būtų brangiau.
Galiausiai neblogas sufleris yra finansinės institucijos. Dažniausiai jie turi gilesnę informaciją apie tai, kas dedasi rinkose, tad pirmieji nuspėja būsimus trendus. Anądien užkliuvo akis už Hansabanko naujienos. Tikimasi dolerio stiprėjimo – ir net argumentai už tai gražiai sudėlioti.
Žinoma, tai nėra garantija, jog atsitiks būtent taip, kaip prognozuoju. Tačiau reikėtų būti atsargesniems ir atsižvelgti į tokias prielaidas prieš darant stambesnius finansinius sprendimus. Na o nuo savęs galiu pridėti – ne tik stebėkite, bet ir raskite būdų pasinaudoti progomis.

Jūsų, AF Patarėjas.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. bzhyk:

  nemanau kad tai dugnas.
  tai JAV ekonomikos resecijos pradžia su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm visai pasaulinei ekonomikai.
  Apie tai prakalbo ir JAV centrinio banko (Fed) vadovas Benas Bernankė.
  Tarptautinis valiutos fondas (TVF) irgi sumažino JAV augimo prognozės.

 2. Petras:

  "Trečias labai geras indikatorius yra indėlių palūkanų normos. Pažiūrėkite, kiek bankai teduoda už dolerį – vos 1,5 – 2,5 proc metinių palūkanų. Tai juokingai mažai ir tai leidžia spėti, jog taip jie saugosi nuo dolerio stiprėjimo – taip atsitikus grąžinti indėlius būtų brangiau."

  Huh? Palūkanų normos už dolerį yra mažos, nes yra mažos bazinės palūkanų normos, kurias nustato FED, ypač jeigu lyginsi su ECB palūkanų norma, kuri vis dar siekia 4%. Jeigu USD palūkanos ilgą laiką išliks žemesnės nei EUR palūkanos, teoriškai tikėtina, jog USD turėtų pigti EUR atžvilgiu.

  Bankai tikrai nesiūlo mažų USD palūkanų normų dėl to, kad "saugosi nuo USD kilimo" — apsisaugojimui yra žymiai geresnių finansinių instrumentų. Tiesiog dabar tokia USD palūkanų norma, kuri vyrauja rinkoje.

 3. Anonymous:

  Kiek pamenu prieš JAV depresiją buvo imtasi lygiai tokiu pat veiksmų.
  Pažiūrėk kas įvyko su BSC. Tas pats laukia ir visos JAV ekonomikos.
  JAV būsto krizė tik įsibėgėjo, todėl skelbti, kad jau dugnas dar laaaabai anksti.
  Tavo spėliojimai paskubėjo kokiais dviem metais.

  Eugenijus
  youlikeit.lt

 4. dreamerr:

  jūs man geriau kvailiui paaiškinkit, kodėl taip stipriai krito svaras sterlingas ?

 5. DarkCloud:

  Tema labai įdomi, ir straipsnis patiko, tik kaip kiti skaitytojai nemanau, kad tai jau dugnas.

Rašyti komentarą